کسب و کار خانگی در اینستاگرام

طراحی سایت
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

امروزه تنوع شبکه های اجتماعی که در دسترس ما هستند بسیار گسترده است. پلتفرم های زیادی وجود دارند که مردم در آنها فعالیت می کنند که در میان آنها اینستاگرام پر طرفدارترین آن است. این یعنی در اینستاگرام یک فضای عالی وجود دارد که به واسطه ی آن می توانید کسب و کار خانگی در اینستاگرام را راه اندازی کنید. محیط اینستاگرام بسیار کاربرپسند است. بعلاوه کار کردن و حضور در این محیط برای کاربران کمترین زحمت را دارد و همین موضوع باعث شده که حدود 1 میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام داشته باشیم. سهم کسب و کار خانگی شما از این تعداد کاربر فعال چیست؟ در ادامه می خواهیم ضمن بررسی کسب و کارهای خانگی در اینستاگرام و نحوه موفقیت در آن به شما ایده هایی بدهیم که بتوانید از همین امروز کسب درآمد خود را از اینستاگرام آغاز کنید. اگر شما هم راز موفقیت را در حضور در اینستاگرام یافته اید، لطفا تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

کسب و کار خانگی در اینستاگرام

علیرغم وجود شبکه های اجتماعی مختلف بهتر است صرفا بر روی یک پلتفرم تمرکز کنید.در این نوشته می خواهیم به طور اختصاصی ببینیم که راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام به چه صورت است. در واقع اگر اینستاگرام را بعنوان یک فضا برای راه اندازی کسب و کار انتخاب نکنید ضرر می کنید. فضای هیچ پلتفرمی مانند اینستاگرام کاربرپسند نیست. این یعنی اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که تعامل کاربران را در ابعاد گسترده تری جذب کنید. بعلاوه وجود1 میلیارد کاربر در اینستاگرام یعنی شما می توانید محصولات و خدمات خود را به تعداد بسیار زیادی از کاربرانی که مشتاق آن هستند نشان دهید. این به نفع کسب و کار شماست. برای موفقیت در اینستاگرام که در اینجا همان کسب درآمد است نیاز به استراتژی های کارآمد داریم. یعنی صرفا صرف ساعات زیادی وقت در اینستاگرام الزاما به موفقیت شما منجر نمی شود. در ادامه می خواهیم چند استراتژی کارآمد برای راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام معرفی کنیم.

کار خانگی اینستاگرام

کار خانگی از طریق اینستاگرام از آن جمله زمینه های کاری است که مخصوصا در ایامی که مردم زیادی مجبور به کسب درآمد از راه دور شده اند؛ اهمیت زیادی پیدا کرده است. همین موضوع باعث می شود که اگر قصد دارید کسب و کار خانگی خودتان را راه بیاندازید، با پلن و استراتژی پیش بروید. در ادامه می خواهیم 4 استراتژی مهم در این زمینه را به ترتیب بررسی کنیم:

  1. اشتراک گذاری محتوای با کیفیت در مورد کسب و کارتان:

اینستاگرام یک فضای تصویر محور است. در این فضا تصویر و ویدئو حرف اول را در دریافت تعامل از کاربران می زنند.پس شما بعنوان یک کسب و کار خانگی باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه ای نشان دهید. اگر یک محصول برای فروش دارید، باید تصاویر جذابی از آن تهیه کنید. اگر چیزی که ارائه می دهید یک سرویس است بهتر است تصاویری در مورد قبل و بعد از استفاده از سرویس خودتان قرار دهید. همچنین شما برای جلب اعتماد مخاطبانتان می توانید تصاویری از پشت صحنه ی کسب و کارتان منتشر کنید. فراموش نکنید که هر مخاطب ممکن است به مشتری شما تبدیل شود پس باید برای تمامی آنها ارزش آفرینی کنید. به آنها بگویید محصول یا خدمت شما قرار است چه کمکی به بهتر شدن زندگی آنها بکند. این محصول یا خدمت شما قرار است چه خلایی از زندگی آنها را پر کند و اصولا آنها چرا باید بابت خرید این محصول شما پولی صرف کنند؟ فراموش نکنید که مردم دوست ندارند چیزی به آنها بفروشید بلکه می خواهند خودشان آن را بخرند. پس تمرکز صرف خود را در ابتدا به ارائه ی یک ارزش به مخاطبانتان قرار دهید. این ارزش در قالب محتواهای مفید و رایگان و البته پر از اطلاعات مفید باشد. از به اشتراک گذاشتن محتوای مخصوص به کارتان خجالت نکشید. مردم باید بدانند که قرار است در ازای پرداخت پول چه کیفیتی از کار را دریافت کنند. در دنیای کسب و کار این موضوع اصلا عجیب نیست. برای موفقیت در اینستاگرام شما نیاز دارید که مخاطب هدفتان را بشناسید. مخاطب هدف تعریف بسیار گسترده ای دارد و شما باید با تمام ابعاد آن آشنا شوید.

 

  • تعامل در پیج اینستاگرامتان را جدی بگیرید:

هیچ کاربری دوست ندارد در یک محیط خشک و خالی از تعامل قرار بگیرد. اینستاگرام در ذات خود  می خواهد مشارکت همه ی کاربرانش را جلب کند. شما باید در این راستا با اینستاگرام همکاری کنید. در غیر اینصورت بر طبق الگوریتم اینستاگرام شانس شما برای موفقیت بسیار کم می شود. همانطور که از نامش پیداست اینستاگرام یک شبکه ی “اجتماعی” است. پس ارتباط و تعامل و روابط اجتماعی در آن حرف اول را می زند. پس دغدغه ی شما در وهله ی اول باید نباید بر روی تعداد فالورهایتان باشد بلکه باید به دنبال راه هایی برای ایجاد تعامل با آن ها باشید. یعنی باید کاری کنید که کاربران شما از طریق لایک، کامنت، اشتراک گذاری و ذخیره سازی آن نسبت به چیزی که به اشتراک گذاشته اید، واکنش نشان دهند. این یعنی باید مورد قبلی، یعنی تولید محتوای با کیفیت را طوری انجام دهید که تعامل کاربران را جلب کند.

  • داشتن نظم در اینستاگرام از مهمترین فاکتورهاست:

کسب و کار خانگی در اینستاگرام و یا هر نوع کسب و کاری در این فضا باید به طور منظم برای کاربران اعلام حضور کنند. در دنیای پر رقابت امروز به محض اینکه در رسیدگی به درخواست یک کاربر تاخیر کنید، به سرعت جایگزینی برای شما پیدا خواهد شد. مردم برای پاسخگویی شما به درخواستشان اعم از پرسیدن یک قیمت ساده یا هر گونه سوالی در مورد محصول یا خدمت شما چندان شکیبایی نمی کنند. این یعنی اگر از یاد مخاطبانتان بروید به همان نسبت از موفقیت در اینستاگرام دور می شوید. پس اگر می خواهید از خاطر کاربرانتان نروید منظم و راس ساعت خودتان را به آنها یادآوری کنید. این کار اصلا ساده نیست. حضور شما باید با کیفیت هم باشد. این یعنی برای موفقیت در این راه با چالش های گوناگونی روبرو هستید. البته با یک برنامه ریزی حرفه ای و داشتن پلن و تقویم محتوایی اینستاگرام می توانید وضعیت را کنترل کنید.

 

  • از تمامی امکانات اینستاگرام برای جذب مخاطبان جدید بهره ببرید:

حضور در این فضا چه بعنوان یک کسب و کار خانگی در اینستاگرام چه بعنوان یک برند معروف نیازمند تعامل با دیگران است تا از این طریق افراد جدیدی را به صفحه تان جذب کنید. یعنی قبل از اینکه بعنوان یک بیزینس در این فضا حضور داشته باشید باید مثل یک کاربر عادی در اینستاگرام به تعامل بپردازید. یعنی پست های دیگران را لایک کنید، ‌برای آنها کامنت های معنی دار بگذارید و نهایتا آن ها فالو کنید.

نکته ی مهم تر اینکه هشتگ ها را جدی بگیرید. هشتگ ها در واقع شاه راه های ارتباطی در اینستاگرام هستند. یعنی اگر کسی قرار است به پست های شما در اینستاگرام برسد؛ هشتگ ها مهمترین بخش کپشن های شما خواهد بود. یعنی باید در پای پست های خود کپشن های مناسب با کسب و کارتان قرار دهید. به همین طریق با دنبال کردن هشتگ های مناسب به پست های همرده با کسب و کار خانگی خودتان برسید. بعد از دیدن چنین پست هایی می توانید تعامل را آغاز کنید. این کار برای شما فالور های جدیدی می آورد. البته بدیهی است که در این راه باید صبر پیشه کنید و البته مداومت فراوانی داشته باشید.

نکته ی خیلی مهم: این استراتژی ها را بیان کردیم تا به شما بگوییم موفقیت در اینستاگرام از مسیر های طبیعی می گذرد. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به سراغ خرید فالور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام نروید. فراموش نکنید که شما به سیاهی لشکر نیاز ندارید،‌بلکه به افرادی نیاز دارید که واقعا به محصول و خدمت شما علاقمند هستند. این افراد بناست مشتریان وفادار شما باشند. پس بالا بودن عدد فالور هیچ معیاری برای موفقیت شما نیست. بلکه بر اساس الگوریتم های جدید اینستاگرام متوسل شدن به کارهای غیر واقعی تنها شکست زود هنگام شما را بهمراه می آورد. هوشیار باشید و گول افراد ظاهرا دلسوز را نخورید.

با به کارگیری استراتژی هایی که در این بخش به آنها اشاره کردیم، شما می توانید در مسیر موفقیت کسب و کار خانگی در اینستاگرام خودتان قدم پیش بگذارید. اگر دقیقا نمی دانید که موارد بالا به چه قسمت هایی در اینستاگرام اشاره دارد، نگران نباشید. در بند بعدی می خواهیم اصول راه اندازی یک کسب و کار در اینستاگرام را از پایه با هم مرور کنیم.

ادمین اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید