چند وقتیه که اینستاگرام بشدت داره سوتی و باگ میده همین ی ماه پیش بود که شاهد قطع و اختلال سراسری اینستاگرام به مدت حدود 24 ساعت بودیم.

باگ در اینستاگرام
با این خطا مواجه شده بودیم که بعضی از خبرگزاریها این متن رو به نقل از منابع آگاه منتشر کردن 🙂
INSTAGRAM DOWN: APP AND SITE NOT WORKING AS FACEBOOK ALSO HIT BY MAJOR ISSUES
دسترسی کاربران اینستاگرام به این شبکه قطع شده و تاکنون اینستاگرام هیچ واکنشی نشان نداده است .بعد از گذشت ی روز خود اینستاگرام از طریق پیج رسمیش تو توییتر نسبت به این موضوع واکنش نشون داد متن واکنش به شرح ذیل میباشد.
اطاعیه شماره یک فیسبوک به باگ

خلاصه همه ی این چیزایی که گفته اینه: از مشکل بوجود آمده باخبر هستیم و در صدد رفع مشکلیم

 

این بیانیه که منتشر شد بازار شایعات داغ شد. یه عده گفتن دلیل این اختلالات بخاطر یکپارچه سازی تمام اپلیکیشنهای خانواده فیسبوک از چمله توییتر، اینستاگرام و فیسبوکه (ظاهرا چند ماه پیش زاکربرگ جایی گفته بوده که دنبال یکپارچه سازی تمامی پلتفرم های خانواده اینستاگرام هستیم)همین موضوع هم بازار شایعه رو حسابی داغ کرد. ی عده هم میگفتن فیسبوک مورد حمله ی ddos قرار گرفته حتی بعضیا دیگه تیر خلاصو زده بودن و میگفتن که سرورهای اینستاگرام هک شده … ولی واقعا کی از پس حمله ی ddos به سرورهای قدرتمند فیسبوک برمیاد که بتونه اختلال جهانی تو فیسبوک بوجود بیاره ؟!!!. ایا واقعا جز چند تا شرکت که شاید تعدادشون از انگشتهای دستم کمتر باشه کسی قادره همپچین کاری بکنه…خلاصه که همه درگیر این بحثها بودن که بیانیه دوم فیسبوک به شرح ذیل منتشر شد…

بیانیه دوم اینستاگرام

 

پاسخ تیم فیسبوک به مشکل پیش آمده برای سبد محصولات خانواده فیسبوک

ما در حال حل مشکل هستیم و هر گونه حمله هکری از نوع ddos را تکذیب میکنیم( حملات ddos نوعی از حملات  است که در آن هکر تعداد زیادی درخواست به سمت سایت مقصد روانه می‌کند که موجب اختلال و از کار افتادن سایت میشود که به اصطلاح سایت down میشود.)

خلاصه که بعد از کش و قوسهای فراوان بلاحره تیم فنی فیسبوک مشکل رو بعد از یک روز و اندی حل کرد :

——————————————————————-

اما حالا بعد از گذشت یکماه دوباره اینستاگرام با ی باگ جدید اومده :

 

شب گذشته تعدادی تعدادی از کاربران اینستاگرام گزارش داده اند که استوری آنها به کسانی که فالورشان نبوده اند نمایش داده شده است این در حالی است که حساب کاربری آنها پرایوت بوده است.

 به تازگی تعدادی از کاربران شبکه ی اجتماعی اینستاگرام با انتشار عکس‌هایی مانند این عکس مدعی شده اند که استوری های آنها برای افرادی به غیر از فالورهایشان نمایش داده میشود.

اینستاگرام این موضوع را تایید کرده و بدین گونه نسبت به موضوع واکنش نشان داده است. 

Instagram’s full statement is below:

“We’re aware of an issue that caused a small number of people’s Instagram Stories trays to show accounts they don’t follow. If your account is private,

your Stories were not seen by people who don’t follow you. This was caused by a bug that we have resolved.”

 

متن اطلاعیه اینستاگرام بدین شرح است:

ما آگاه شدیم استوری های تعداد اندکی از اکانت‌های خصوصی (private) برای بقیه افراد غیر فالور نمایش داده میشود.اگر اکانت شما پرایوت بوده و استوری های شما به سایر افراد غیر از فالورهایتان نمایش داده میشود این به دلیل وجود باگی است که ما در حال برطرف کردنش هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید